Makeleler

Dinamik meta keywords ve meta description ekleme

Asp.net master page sayfasına veya diğer oluşturulmuş sayfalara meta anahtar ile meta tanımlama kısmını dinamik olarak yapmak.

Devamı...
Asp.Net - Scrool Pozisyonu Hatırlamak

Merhaba arkadaşlar bugün ki makalemizde içeriği yoğun sayfalarda dolaşırken herhangi bir post işlemi yaptığımızda yine aynı yere mesela tıkladığımız buton pozisyonunda olmak isteriz.Fakat bu durum normal şartlarda asp.net ile mümkün değil javascript ile falan yapılabilir ama buna hiç gerek yok.

Devamı...
Null value to a variable that is not a Variant data type

MS Access'te hazırladığınız bir tabloyu AccessDataSource kontrolü ile Insert işlemlerinde kullandığınızda "You tried to assign the Null value to a variable that is not a Variant data type" şeklinde bir hatayla karşılaşabilirsiniz.

Devamı...
C#.Net - Rastgele Sayı ve Harf Üret

Bugün sizlere bazı web sitelerinde, üyelik formlarında rastgele harf-rakam gösterilerek formu dolduran kişiden bu harf-rakam üzerinde yazan sözcüğü girmesi istenir. Buradaki amaç formu dolduranın insan olup olmadığını anlamaktır. Bu açıklamadan sonra 25 haneli karışık rastgele sayı ve harf üreten programa geçebiliriz.

Devamı...
Meta tag ile sayfa yenileme ve yönlendirme

Bilgiğiniz gibi html kodu arasına meta tagları yazılar.Bu taglar arama motorlarına web sayfaları hakkında bilgi vermek için kullanılsada, aslında daha çok kullanıldığı yerlerden biri; belirli bir sürede sayfa yenileme ve sayfa yönlendirmedir.

Devamı...
1 2