studio

Asp.Net - Scrool Pozisyonu Hatırlamak

Merhaba arkadaşlar bugün ki makalemizde içeriği yoğun sayfalarda dolaşırken herhangi bir post işlemi yaptığımızda yine aynı yere mesela tıkladığımız buton pozisyonunda olmak isteriz.Fakat bu durum normal şartlarda asp.net ile mümkün değil javascript ile falan yapılabilir ama buna hiç gerek yok.

Devamı...
Null value to a variable that is not a Variant data type

MS Access'te hazırladığınız bir tabloyu AccessDataSource kontrolü ile Insert işlemlerinde kullandığınızda "You tried to assign the Null value to a variable that is not a Variant data type" şeklinde bir hatayla karşılaşabilirsiniz.

Devamı...
C#.Net - Rastgele Sayı ve Harf Üret

Bugün sizlere bazı web sitelerinde, üyelik formlarında rastgele harf-rakam gösterilerek formu dolduran kişiden bu harf-rakam üzerinde yazan sözcüğü girmesi istenir. Buradaki amaç formu dolduranın insan olup olmadığını anlamaktır. Bu açıklamadan sonra 25 haneli karışık rastgele sayı ve harf üreten programa geçebiliriz.

Devamı...
SQL Server 2008 "Saving changes is not permitted"

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemiz de SQL Server 2008R2'i ilk kurup deneyenlerin en çok sorduğu şeylerden birisi de tabloyu oluşturduktan sonra tabloda bir değişiklik yapmak istediğimiz de Sql Server Management Studio'nun buna izin vermeyip yeniden oluşturmamızı istemeseydi.Aslında çözüm çok basit, aşağıdaki adımları uygulayarak bu özelliği kapatabiliyoruz.

Devamı...